Telefon
WhatsApp

Akay Pharma

Quick Test Covid 19 Tanı Kiti

!!! UYARI !!!

SİTEMİZDEN SATIŞI YAPILMAMAKTADIR

PROFESYONEL KULLANICILAR İÇİN TANITIMDIR

 

“QUICK TEST KIT” COVID-19 Coronavirus IgG/IgM Antikor Hızlı Tanı Kiti Ürünümüz Yüzlerce Covid-19 Hastası Üzerinde Test Edilerek, PCR Sonuçları İle Ayrıca Kıyaslanarak, T.C. Sağlık Bakanlığı Tarafından 1 Haziran İtibariyle Onaylanmıştır. Sağlık Bakanlığı Onayı Haricinde GMP, CE, ISO Ve IAF Sertifikalarına da Sahiptir. “Quick Test Kit” Covid-19 IgM Ve IgG Komple AntikornTestimiz, Hem İlk Seviye Bulaş (IgM) Hem De Geçirilmiş (IgG) Covid-19 Tespit Özelliğine Sahiptir.

 

Diğer Test Kitlerinden En Önemli Farklarından Biri, Her Seyreltici Buffer Solüsyonun, Her Test İçin Ayrı Ayrı Olmasıdır. 10 Adet Test için 10 Adet Seyreltici Solüsyon bulunmaktadır.

 

Belgeler: T.C. Sağlık Bakanlığı, International CE, European CE, IAF, ISO, GMP, ÜTS.

 

 

Uygulama : Koronavirüs testi semptom gösteren veya göstermeyen kişilere ve bu kişilerle temas eden herkese yapılabilir. SARS-CoV 2 ya da diğer adıyla COVID-19 ‘un en çok tespit edilen semptomları ateş, kuru öksürük ve nefes darlığıdır.Yeni koronavirüs (SARS-CoV-2) bulaşmış kişilerin çoğu, herhangi bir belirti göstermeden hastalığı geçiriyor ve bu dönemde hastalığı yakın temasta bulundukları kişilere bulaştırmaya devam ediyorlar. İlerleyen dönemde COVID-19 şüphesi görülen ve herhangi bir semptom göstermeyen kişilere de koronavirüs testi yapılacaktır.

 

Quick Test Covid 19 Tanı Kiti

Uygulama Videosu

 

 

 

 

Avantajları :
Hızlı Tanı ( 5-7 dk)
Doğruluk Oranı %99.80
Güvenilirlik % 94.68
Basit Kullanım (quick sampling by fingertip blood)
IgG and IgM Sonuçları (max 5-7 dk)
Oda Sıcaklığında saklanabilir.
Raf ömrü 5 yıldır.


Kutu İçeriği :
10 Test Kaseti, 10 Steril Neşter 10 Alkollü Temizleme Bezi 10 Seyreltici Buffer Solüsyon 10 Tek
Kullanımlık Damlalık / Pipet olmak üzere 5 parçadan oluşmaktadır.

 

ANTİKOR TESTİ NEDİR?

Quick Test Kit Covid-19 Hızlı Tanı Kitimizin uygulamasında çeşitli yöntemler ile farklı antikor türleri test edilmektedir. IgG ve IgM immüglobulinleri bu testte ortaya çıkan antikor türleridir. Quick Test Kit Covid-19 Hızlı Tanı Kitimiz parmaktan alınan 1 damla kan ile yapılan bir test olduğundan daha güvenilir sonuçlar verir. Quick Test Kit Covid-19 Hızlı Tanı Kiti ile yapılan antikor testinin pozitif çıkması virüsün kişiye bulaştığını gösterir. Virüsün bulaştığı hastalarda testin negatif çıkması, vücudun henüz virüs için antikor üretmediğini gösterir. Hızlı testte IgG antikorunun pozitif çıkması virüsün vücuda enfekte olduğunu gösterir. IgG antikorunun testte pozitif çıkması için belirtilerin üzerinden 10 gün geçmesi lazım. IgG antikorunun pozitif çıkması kişinin virüse karşı bağışıklık kazandığını gösterir. Hiçbir hastalık belirtisi göstermeden hastalığı atlatan kişlerin belirlenmesinde Quick Test Kit Covid-19 Hızlı Tanı Kiti çok önemli rol oynamaktadır. Quick Test Kit Covid-19 Komple Antikor testidir. Diğer antikor testleriyle kıyaslandığında iki sonucu da bizlere gösterme özelliğine sahip tam bir antikor testidir.

 

Quick Test Kit Covid-19 Hızlı Tanı Kiti virüsün vücuda enfekte olması sonrasında vücudun savunma sistemi tarafından virüs ile savaşması için üretilen IgM ve IgG antikorlarını tespit ediyor. IgM antikorları virüs vücuda enfekte olduktan 5 ile 7 gün içerisinde, IgG antikorları ise 10 gün içerisinde kanda tespit edilebiliyor. IgG antikorları kanda bulunduğu sürece vücudun virüse karşı bağışıklığı devam eder. Koronavirüsü hafif belirtiler ile ya da hiçbir hastalık belirtisi göstermeden atlatan kişilerin kanlarında üretilmiş antikorların bu test ile tespit edilmesi kişinin virüse karşı bağışıklık kazandığı anlamına geliyor.

 

Kullanım Alanları

Sahada aktif ve yoğun personel çalıştıran firmalarda, pandemi sürecinde üretim yapan fabrikalarda, askeri birliklerde ve emniyet güçlerinde, kargo firmalarında, özel hastanelerde, diş kliniklerinde, avmlerde, ameliyat öncesi hastalarda, müşteri ile yakın temasın çok olduğu kuaför ve güzellik merkezleri gibi sektörlerde çalışanlara işyeri hekimler tarafından bu hızlı tanı kiti uygula-nabilir. Testi pozitif çıkan kişilerin pandemi riskine karşı izole edilmesinde hızlı tanı kitleri büyük kolaylık sağlamaktadır. Dolayısıyla Quick Test Kit Covid-19 IgM ve IgG Komple Antikor Testimiz pandemi döneminde bize enfekte olmuş kişileri ve hastalığı atlat-mış ve bağışıklık kazanmış kişileri tek bir kitle tespit edilmesinde yardımcı olmaktadır.

 

Koronavirüs Testi Kimlere Yapılıyor?

Koronavirüs (Covid-19) hızlı tanı kitleri hastalığın belirtilerini gösteren, hastalığı geçiren kişiler ile aşı olmuş ve üzerinden 2-3 hafta geçmiş herkese yapılabilir. Bu hastalığın açıklanan ilk belirtileri nefes darlığı, kuru öksürük ve yüksek ateşti. Bakanlığın yaptığı yeni açıklama ile bu belirtilere mide bulantısı, ishal veya kabızlık, iştahsızlık, halsizlik, kas ve beden ağrıları, tıkanıklık veya burun akıntısı, tat ve koku kaybı, kusma ve baş ağrısı da eklendi. Şu an sadece hastalık belirtisi gösteren kişilere uygulanan bu testler yakın zamanda belirti göstermese de herkese uygulanabilecek. Koronavirüs (Covid-19) virüsünün tespitinde yaygın olarak 2 tip test kullanılmaktadır. Covid-19 Hızlı Tanı Kiti – Antikor ve Antijen (Rezerv Transkriptaz PCR) Covid-19 PCR Test Kiti

 

 

Performans Özellikleri 

 

Koronavirüs Covid-19 IgG/IgM hızlı tanı testi (Tam Kan/ Serum/  

Plazma) 927 test numunesi (pnömani veya solunum semptomları  gösteren test numunesi) ile değerlendirilmiştir.

Test sonucu  Covid-19 PCR test kiti ile karşılaştırılmıştır. 

 

1.Hassasiyet Oranı 

2019 Yeni Tip Koronavirüs (2019-nCov) IgG/IgM GICA Hızlı Test

Tip

Pozitif

PCR Pozitif

Hassasiyet

Plazma

121 

134 

90.30%

Serum 

136 

152 

89.47%

Tam Kan

112 

126 

88.89%

Toplam

369 

412 

-

Ortalama 

Hassasiyet 

-

89.56%

 


2.Doğruluk Oranı 

2019 Yeni Tip Koronavirüs (2019-nCov) IgG/IgM GICA Hızlı Test

Tip

Negatif 

PCR Negatif

Doğruluk

Plazma

172 

172 

100%

Serum 

164 

165 

99.35

Tam Kan

178 

178 

100%

Toplam

514 

515

-

Ortalama 

Doğruluk Oranı 

-

99.80%



 

3.Güvenilirlik 

Yukarıdaki bilgilere göre toplam güvenilirlik %94,68’dir.

 

 

 

Ürün hakkında detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçin.

 

 

 

Ürün Dökümanları

Quick Test Covid 19 Tanı Kiti Değerlendirme Sonuç Raporu SAĞLIK BAKANLIĞI

Quick Test Hızlı Tanı Kiti ÜTS Kaydı

TEKLİF FORMU